Reklama

Od redakcji

gunpointmag.com

Jeżeli jesteś czytelnikiem Gunpointmag'a, to wiesz że piszemy głównie o broni krótkiej i wszystkim co z nią związane. Wbrew tak wąskiej, jak mogło by się wydawać, specjalizacji  nasze horyzonty są bardzo  szerokie. Zainteresowani znajdą  tutaj artykuły dedykowane dla strzelców rekreacyjnych, związane ze strzelectwem precyzyjnym, dynamicznym, a także z taktycznym wykorzystaniem krótkiej broni palnej i obrony z jej użyciem. Dodatkowo będziemy pisać o wyposażeniu, odzieży, akcesoriach i wielu innych tematach - jeżeli coś pasuje do naszego świata, na pewno będzie można o tym przeczytać na łamach Magazynu Strzeleckiego GUNPOINT.

Przemysław Golasz (Golo)

 

GUNPOINT TV

  •  
Pin It


Holenderskie przedsiębiorstwo AlphaMicron posiada w swojej ofercie elektroniczne okulary, które mają szansę stać się w przyszłości hitem na rynku strzeleckim.

Nowatorskie okulary o nazwie CTRL ONE wyposażono w szła balistyczne i elektroniczny filtr przeciwsłoneczny w postaci specjalnej folii. W normalnych warunkach szybki pozostają przezroczyste. Wbudowany w oprawki czujnik światła reaguje na zmianę światła zmieniając zabarwienie filtra w zaledwie 0,1sekundy.

Okulary zasilane są z baterii litowo-polimerowej znajdującej się w zausznikach. Ładowane poprzez złącze micro-USB ogniwa zapewniają ok 70 godzin ciągłej pracy, przy czym ładowanie trwa około godziny. Masa okularów - 45g.

Model CTRL ONE zaprezentowano jako nowość na ShotShow 2017. Minusem są dwie kwestie. Po pierwsze umieszczenie baterii w oprawkach zwiększa ich grubość co dla strzelca ma istotne znaczenie ze względu na komfort i konieczność używania ochronników słuchu (najczęściej nagłownych słuchawkowych). Pozostaje jeszcze cena, która w chwili obecnej jest dość zaporowa - 300$.

Strona producenta: link

Pin It

Broń / Amunicja

Beretta APX - nowość IWA 2017

Na tegorocznych targach IWA 2017 Beretta przedstawiła swój nowy bezkurkowy pistolet. APX jest pełnowymiarowym pistoletem projektowanym z myślą o użytkowniku z kręgu służb mundurowych.

 

CZ P10C - pierwsze spojrzenie

Ceska Zbrojovka szturmem zdobywa rynek. Pomimo zeszłorocznej premiery cieszącego się dużym zainteresowaniem pistoletu CZ Shadow 2 podczas tegorocznych targów IWA 2017 miała miejsce europejska premiera kolejnego nowego pistoletu producenta z Uherskiego Brodu.

 

Wizyta w fabryce CZ

CZ`s Reunion of World Journalists 2016 - tak nazywała się impreza, którą Ceska Zbrojovka zorganizowała na początku września z okazji 80 rocznicy istnienia przedsiębiorstwa. Do udziału w niej zaproszeni zostali dziennikarze z Europy i USA. Zapraszamy do obejrzenia  fotorelacji z wizyty w fabryce.

Akcesoria / Odzież

Celowniki laserowe z Argentyny

W najbliższych miesiącach na polskim rynku pojawią się celowniki laserowe dwóch argentyńskich firm - Shilba oraz Cat. Oba modele już przetestowaliśmy. 

 

Celowniki laserowe - wprowadzenie

Przez wiele osób celownik laserowy zainstalowany na pistolecie odbierany jest jako drogi, niepotrzebny gadżet. Przeciwnicy tych urządzeń recytują z pamięci szereg wad zasłyszanych od innych lub przeczytanych w internecie.

 

MicroRoni - produkt ewolucji

MicroRoni to nie kolejny adapter zmieniający pistolet w strzelający ogniem pojedynczym pistolet maszynowy. Ten produkt ma szansę pozostawić konkurencję daleko w tyle. To pierwszy adapter który ma sens.

Trening / Zawody

Twój pierwszy program - trening bestrzałowy

Wiele osób nie bardzo wie jak rozpocząć trening bestrzałowy, na co zwracać uwagę, jak często ćwiczyć, itp. Ponieważ pisałem już o treningu bezstrzałowym ogólnie, dzisiaj skupię się na prostym programie treningowym.

 

Force on Force - ćwiczenia

Na początku ważna uwaga. Wszystkie opisane poniżej ćwiczenia przedstawiono jedynie w celach informacyjnych. Trening zawsze powinien być prowadzony przez doświadczonego instruktora.

 

Techniki strzelania jedną ręką - podstawy

Techniki bojowego strzelania jedną ręką są poniekąd tematem, do którego niechętnie odnoszą się zarówno strzelcy jak i instruktorzy, pomijając formacje specjalne, w których  kładzie się spory nacisk na tego typu trening od samego początku.

NIEZBĘDNIK

„Uznanie administracyjne” w ustawie o broni i amunicji

Istnieje bardzo cienka granica pomiędzy „uznaniem administracyjnym” a „dowolnością”. O ile organ podjął wszelkie niezbędne kroki do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego, rzetelnie zebrał i ocenił zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, a wydana na jego podstawie decyzja nie wykracza poza granice uznania administracyjnego – będzie ona zgodna z prawem.

 

Zasady bezpieczeństwa na strzelnicy

Środowisko strzeleckie to świat, w którym obowiązują pewne zasady, zarówno te szczegółowo regulowane przepisami, jak i te niepisane. Lepiej wiedzieć jak się zachować, zamiast narażać się na chłodne przyjęcie ze strony bardziej doświadczonych kolegów.

 

Gotowy do walki?

Co tak naprawdę dzieje się w czasie walki? Organizm pod wpływem silnego stresu rozpoczyna wydzielanie hormonów. Zamykają się drobne naczynia krwionośne i przyśpiesza tętno, aby dostarczyć więcej tlenu potrzebnego mięśniom do ciężkiej pracy. Ciało przygotowuje się do pierwotnych reakcji odziedziczonych po przodkach ? ataku lub ucieczki.

Reklama